מה זה מזגן VRF ומה כל הסיפור סביבו?

אם עדיין לא שמעתם על מערכת מיזוג מסוג VRF כנראה שזה הזמן שתשמעו ותכירו. אם אתם מאלה ששמעו על המושג אבל לא מבינים על מה המהומה – כאן נסביר לכם בדיוק על המערכת ויתרונותיה השונים. מערכת VRF היא מערכת מתקדמת מאוד למיזוג וכאן נרחיב על התופעה הסוחפת.

מזגן VRF מוכן לשימוש

מערכת VRF היא בעצם מערכת חסכונית בחשמל היכולה לשלוט בתפוקת החשמל של עצמה. למשל במזגן רגיל שאנחנו מכירים, המזגן עובד כל העת הוא דלוק באותה עוצמה לפי צריכת חשמל קבועה ולא משתנה עד שהוא מגיע להשהייה. מזגני אינוורטר לעומת זאת יכולים לשנות את גודל הצריכה של החשמל לפי החדר. הם מתאימים את עצמם לטמפרטורה, חוסכים חשמל רב, ומאפשרים לכל פתח מיזוג לתפקד כיחידה נפרדת מבחינת עוצמה וטפרטורה.

אוקיי הבנו, אז מה החסרונות של המערכת?

1. התקנת מערכת VRF היא מורכבת. נדרש איפיון ותכנון מעמיק לפני התחלת העבודה. הפרוייקט עצמו לאחר ההתחלה גם עשוי לארוך מספר שבועות. לכן אם חם לכם בבית ואתם צריכים פתרון מיידי, תצטרכו לחשוב על פתרון אחר מ-VRF לעת עתה.

2. מערכות VRF עובדות עם מעבה אחד בלבד. לכן אם המעבה יתקלקל כל פתחי המיזוג יפסיקו לעבוד עד שהתקלה תסתסדר. בבתים או דירות עם מזגנים עיליים במידה ואחד המזגנים מתקלקל השאר ימשיכו לעבוד כרגיל. זאת נקודה שווה לשקול אותה לפני שממשיכים בתהליך התקנת VRF.

3. עלות התקנת מערכת VRF היא יקרה ועם זאת גם האחזקה והתיקונים ידרשו משאבי כסף רבים. התקנת מספר מזגנים עיליים לעומת זאת יהיו פחות יקרים לתיקון אך יותר בזבזניים בחשמל.

מה התהליך שממנו מורכב התקנת מזגן VRF?

יש 2 שלבים עיקריים על מנת לקבל מערכת VRF גמורה ומוכנה לשימוש.

ראשית, דרוש תכנון מעמיק שיהיה מותאם לסוג המבנה. כל צינור, כל חלק של המערכת יצטרך לקבל את המקום הייעודי עבורו ורק לאחר התכנון הסופי תהא הצעת המחיר גמורה. בשלב זה אין מקום לטעויות, יש לחשוב עד הפרטים הקטנים על מנת לקבל תוצאה רצויה.

לבסוף, נצטרך להתחיל בשלב ההתקנה של מערכת VRF, הצינורות, המעבים, וכמובן לבצע לבסוף סגירה יפה באמצעות גבס על מנת להסתיר את כל המערכת ולשמור על אסתטיקת הבית. לאחר ההתקנה חשוב לבצע בדיקות מספר ימים על מנת לבדוק את איכות המערכת ואת העמידה בעומסים.

איך נבחר טכנאי מזגנים איכותי להתקנת VRF?

אם החלטתם ללכת על התקנת מזגן VRF לא פחות חשוב לבחור טכנאי מזגנים מקצועי שיבצע עבודה שתשביע את רצונכם. באזור המרכז אפשר למצוא טכנאי מזגנים בחדרה שיוכל לעזור לכם בהתקנת מזגנים מקצועית. 

חשוב מאוד לבדוק את בעל המקצוע, לבדוק את אתר האינטרנט שלו וכמובן המלצות מלקוחות קודמים על מנת לבחור בצורה מדויקת שכן עלות מערכת כזאת היא יקרה מאוד ועדיף לבחור נכון.

מה המחיר של מזגן VRF?

מזגן VRF מורכב ממספר מערכות שהן משפיעות על המחיר באופן ישיר. המעבה והיחידות ישפיעו על גובה המחיר של המערכת.

מעבה יהיה סביב המחיר של 10,000 ש”ח וצפונה של מערכת VRF אלקטרה. יחידות של מותגים חזקים ומוכחים יותר יגיעו גם למחירים של פי 2 כמו מזגני VRF של מיצובישי

לצד זה יש לקחת בחשבון את מחיר יחידות הפנים שכל יחידה תנוע סביב 2000 ש”ח.

כתיבת תגובה